Zajęcia terapeutyczne - ŚDS

Menu główne:

Zajęcia terapeutyczne

Trening grupowy
Zajęcia grupowe podczas których Uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami, mówią o bieżących trudnościach. Zastanawiają się również nad problemami z doświadczaniem choroby psychicznej i sposobami na ich rozwiązywanie. Podczas kolejnych zajęć w grupie wytwarza sie atmosfera wzajemnego zaufania i życzliwości. Uczestnicy mają możliwość udzielania sobie wzajemnej pomocy poprzez dzielenie się spostrzeżeniami i sposobami rozumienia swoich trudności.
Trening Umiejętności Społecznych
To zajęcia skierowane do osób przeżywających trudności w nawiazywaniu, utrzymywaniu i rozwiązywaniu trudności w sytuacjach społecznych. Trening ma na celu rozwijanie umiejetności społecznych niezbędnych w lepszym radzeniu sobie w tego rodzaju sytuacjach. Zajęcia prowadzone są w oparciu o formy warsztatowe i treningowe tak, aby uczestnicy mieli szansę sami odkrywać znaczenie określonych umiejetności oraz opanować je poprzez ćwiczenie w grupie
Grupa terapeutyczna
Zajęcia skierowane do osób przeżywających poważne trudności w otwartym komunikowaniu swoich potrzeb oraz posiadających równie duże trudności związane z samostanowieniem o sobie. Poprzez intensywną pracę grupową zajęcia zmniejszają wyżej wymienione trudności oraz tworzą okazję do nauki skuteczniejszego komunikowania się. GT stwarza również możliwość pracy nad zrozumieniem objawów choroby psychicznej i motywuje do zaangazowania się we własny proces leczenia.
Trening Metapoznawczy
To forma oddziaływań grupowych, którego celem jest zwiększenie wiedzy uczestników o popełnianych przez nich zniekształceniach poznawczych oraz umożliwienie im korektywnego doświadzczenia poprzez odpowiednie ćwiczenia.